Stavíme sklad dřeva na chalupě

by

Bydlení na chatě v letních měsících bývá velmi romantické, za teplých letních nocí lze vysedávat venku na zápraží a debatovat dlouho do noci. Jakmile se však začne ochlazovat a přiblíží se podzim, bude vhodný čas k roztopení krbu či krbových kamen. Vytápění dřevem se stalo módním hitem již před mnoha lety a tento trend ještě podpořil nárůst cen energií, který v podstatě ze dřeva vytvořil nejdostupnější formu tepla.

výkopové práce

Pro vytápění dřevem bývá obyčejně zapotřebí dřevník – sklad dřeva, zhotovený například vyzdívkou tvárnic či cihel anebo v podobě montované dřevěné konstrukce, bude k výstavbě potřebovat základovou desku. Nemusí být nutně podsklepený, ale bez pevných základů se nepohnete kupředu ani o píď.

Na základovou desku se pak začíná pokládat klasické zdivo, a je-li pevná a stabilní, bude pro přístřešek dostatečnou oporou. Podmínkou je k tomu ovšem dobře zhotovený základový výkop. A ten by měli provádět odborníci, protože dobře ví, jakých chyb se mohou dopustit, a čemu je zapotřebí se vyhnout.

nářadí kopáčů

Výkopové práce v Praze Servis vířivých van tedy raději svěřte do rukou odborníků, ti se tu mohou navíc setkat s některými nepříjemnostmi:

Zahrada je vybudována na navážce – do většiny podloží nevidíte a jakmile začnete hloubit jámu, můžete narazit na kameny, štěrk, písek, zahrnuté kusy betonu a pletiva a podobné stavební komponenty. Profesionálové si s tím poradí docela jednoduše, ale pro amatéra to může být nepřekonatelný problém.

Půda se sesouvá – každá sesouvaná půda vyžaduje více pozornosti a případné změny v podloží je nutné korigovat například pažením. To se postará o to, aby zůstala okolní zemina na svém místě a neměla tendenci do výkopu zasahovat.

Příliš velký stavební rozsah – jestliže se chcete pustit do většího projektu s rozměry dřevníku neobvykle velkými, nechte výkopové práce v Praze provádět profesionály, kteří jsou připraveni bez problémů zvládnout i i větší zakázky.