Úklidy doma nebo ve firmách

by
Úklidy doma nebo ve firmách


Jak to chodí ve firmách, které jsou větší a prostorově náročnější. Myslíte si, že by úklid společných prostorů zvládala jedna žena nebo muž, to rozhodně není reálné si držet vlastní uklízečku. To mohou maximálně malé firmy nebo bohaté rodinné domy, které se s úklidem nechtějí zatěžovat. Je spousta takových rodin, který si platí pravidelný úklid. Ovšem musíte na to být stavění. Kdybych měla pustit někoho do svého domu a věřit mu, že mi nic neodcizí a přitom dokonale uklidí, musela bych se asi hodně přemáhat. Každá nebo aspoň většina žen, je s cizí prací většinou nespokojena hlavně, když se to týká jejího bydlení. Proč jsou tedy rodiny, kterým to nevadí a jsou za to ještě rádi. Chápeme, že si někdy ženy potřebují i odpočinou od běžných denních čiností a starostí o malé děti, ale vážně to nepočká nebo se k tomu nedostanete.

úklid společných prostor

U firem je to samozřejmě něco jiného. Úklidy společných prostor jako jsou toalety, pobytové místnosti, kde si zaměstnanci mohou odpočinout a v klidu se najíst. Dále taky chodby, schodiště a prostory, které jsou pro firmu důležité. Například úklidové prostory takové zdravotní laboratoře je velmi důležité na čistotu. Jedná se o toalety, chodby, ale i prostor na samotném pracovišti.

úklid společných prostor

Hlavně, když se jedná o zdravotnictví, musí být ve většině prostorů sterilní podmínky. Zde většinou jsou nějaké spolehlivé firmy, které uklízejí i několikrát denně. Hlavně když se jedná o soukromé pracoviště. Musí se uklízet země a nestačí pouze zamést, ale musí se i několikrát za den umýt. Protože se pracuje s biologickými vzorky a kontaminace nepřipadá v úvahu. Stejně tak se uklízí pracovní stoly, ale to už mohou mít na starost zaměstnanci laboratoří. To už nemusí být hlavní náplní úklidové firmy. Ta má jasně dané, co je potřeba uklidit. Vše je sepsané ve smlouvě, kterou má firma s pracovištěm. Tyto firmy by se bez úklidu prostě neobešly. Musí zajistit určité podmínky pro práci.