Udržitelně a za hubičku

by
Udržitelně a za hubičku


Stále společností rezonují témata, která se týkají udržitelnosti a životního prostředí, uhlíkové stopy a tak dále. Zajímá vás to a rádi byste přispěli také svojí troškou do mlýna? Zejména, když každý začne sám u sebe, bude všechno na dobré cestě. A věděli jste, že je skvělé, pokud nakupujete oblečení z druhé ruky? Nebudete tím tak podporovat velkokapacitní výrobny oblečení někde v asijských zemích, kde nezvládají dodržovat základní lidské podmínky hygieny, práva na adekvátní odměny a tak dále. Samozřejmě byste mohli jít cestou takovou, že byste rádi podporovali lokální výrobce, jak třeba farmáře nebo výrobce oblečení a doplňků, jenže bohužel úskalí tohoto je ten fakt, že za kvalitní rukodělné výrobky se prostě trochu musí více připlatit, a to třeba pro vás jako na mateřské dovolené zrovna není možné. I tak máme pro vás ale doporučení, jak obléknout celou vaší rodinu, udržitelně a za pár kaček.

police

Začněte nakupovat v sekáčích. Nelekejte se, neposíláme vás hned do kamenných obchodů, na jejichž obcházení prostě nemáte absolutně žádný čas. Doba totiž postoupila i v tomto a spousta jich funguje bravurně na internetu nebo sociálních sítích, takže si můžete vybrat z pohodlí vašeho domova. Dámský second hand online s názvem Semoda je vám k dispozici, najdete zde převážnou většinu nových věcí, takže nikdo nepozná, že byste byla oblečená v sekáčových kouscích, ba naopak! I

obleceni

Na vašeho manžela a děti zde seženete krásná pyžama, trička, mikiny, všechno většinou nové. Nakupujte už zásoby pod vánoční stromeček, ať v prosinci nepadnete na kolena, až budete ve spěchu shánět vánoční dárky. Mějte to připravené už teď, nebudete to stát žádný balík, toho se nemusíte vůbec bát. Shánějte všechno postupně a buďte připravení. Navíc těmito nákupy prodloužíte životnost daného oblečení, vyhnete se bezprostřednímu kontaktu s chemikáliemi, které jsou často používané na výrobu oblečení a v neposlední řadě budou také ušetřeny litry vody, které se rovněž spotřebovávají ve velké míře při výrobě oblečení.