Stěhování v létě je opravdová dřina

by
Stěhování v létě je opravdová dřina

Všimli jste si ve filmu „Kulový blesk“, že se celý proces, to stěhovací martyrium dvanácti rodin, koná na konci září, tedy v období konce babího léta a začínajícího podzimu? Tvůrci filmového scénáře a režie si zřejmě zvolili tento termín zcela záměrně, neboť by bylo poměrně obtížné podchytit všechna podstatná úskalí a obtíže „největší akce v dějinách stěhování“, která by v jiném období roku ve filmovém ději zanikla či byla překrývána rozmary počasí a povětrnostními vlivy.

kartonové krabice

Kdybychom totiž herce svlékli do plavek a do tenkých tílek, pozornost by byla zaměřena spíše na překonávání letních veder a v zimě by zas akci komplikovala námraza a napadaný sníh. Podzim nebo jaro jsou pro stěhování ideální, teplota vzduchu a počasí dovolují být oblečeni jen lehce a v této době se také cítíme nejpohodlněji. Míváme nejvíce elánu a sil a tehdy také stěhování v Hradci Králové či kdekoli jinde probíhá spíše v poklidu.

krabice na stěhování

Jestliže se však rozhodneme (anebo se musíme) přestěhovat v létě, bude to náročnější záležitost.

Vlny veder – žijeme v mírném klimatickém pásmu, kde se střídají roční období, a náš organismus je zvyklý adaptovat se jak na mrazivé zimní dny, tak i na letní vedra. Jenže má to své hranice a kupříkladu v zimě se vůbec nedoporučuje chronicky nemocným lidem vycházet ven v mrazech pod 10 stupňů Celsia a v létě při teplotách nad 30 stupňů. Vlny veder však mohou být ještě krutější a po dobu čtrnácti dnů může teplota stoupat až nad 35 stupňů, a tehdy může být stěhování doslova o život. Přenechejte raději většinu namáhavé práce v této době stěhovací firmě, stěhováci jsou trénovaní a fyzicky zdatní a ani obtížné letní horko je nepřekvapí.

Bouřky a krupobití – velice nebezpečné mohou být letní bouřky. V takovém okamžiku neriskujte pobyt venku a bouřku přečkejte v interiéru. Mohli byste se stát snadným cílem pro bleskový výboj a rozhodně nestojí za to vystavit se kvůli pár ušetřeným minutám smrtelnému úrazu.