Osvěžení pro horké dny

by
Osvěžení pro horké dny

Osvěžit se v horkém létě je možné mnoha způsoby. Jedním z těch levnějších, a přitom stále docela luxusně vypadajícím, je použití venkovní solární sprchy.

Osvěžení pro horké dny

Horké letní dny nejsou standardní pouze v zemích situovaných na jih od nás, ale jedná se o počasí, které je v posledních letech typické i pro naše prázdninové dny. Když pomineme minulé léto, dá se říci, že v posledních několika lezních prázdninách u nás panovaly hlavně tropy, a to po většinu dní. Takové počasí je pro někoho příjemné, ale většina lidí ho dříve či později přestane tolerovat. Přeci jen, během horkých dní se hůře dýchá, člověk se více potí a je mnohem unavenější, než bývá běžné.

Dopadající kapky

Mnoha nepříjemnostem s horkem spojených se dá vyhnout pomocí pravidelného doplňování tekutin. Tím však není myšleno pivo či dokonce ještě silnější alkoholické nápoje. Zdaleka nejlepší tekutinou je pramenitá voda. Bohatě postačí ta z kohoutku. Díky tomu se člověk dokáže zavodnit a fungovat tak lépe. Občas to chce ale více podpořit i pokožku, třeba i když jste na zahradě. V takových případech se hodí mít třeba některou z moderních solárních sprch.

Výhodnější než bazén

Vzhledem k tomu, že cena bazénů je v dnešních dnech daleko výhodnější než kdykoliv předtím, řada majitelů zahrad sahá právě po stojatých koupacích plochách. Není však pravdou, že ty by byly automaticky lepší. Nejenže jsou pořád o dost dražší, než i ty nejlepší solární sprchy, ale zároveň se o bazény musíte starat, jinak se stanou nepoužitelné. To mimo jiné znamená hlavně čistit vodu, což stojí nejen čas, ale rovněž i peníze. A ne každý chce investovat do zahradního osvěžení i po zaplacení.

Kapky

Jsou pěkné

Pokud toužíte po levném bazénu, musíte se s mířit s tím, že si pořídíte nadzemní model. Nic proti tomu, jsou stále docela dobré, a hlavně cenově bezkonkurenční. Jeden z jejich hlavních problémů spočívá v tom, že jsou nad zemí, to znamená, že jdou vidět. A nejsou zrovna kdovíjak krásnými objekty. Když si však koupíte na zahradu sprchu, ve většině případů získáte nový okrasný prvek, který navíc budete moci používat nejen k osvěžování sebe sama, ale třeba i rostlinstva.