Jak vybrat kočárek pro vaše dítě

by

Ať už chcete s kočárkem pouze chodit na procházky, nebo s ním a vašim dítětem procestovat půl světa, měli byste se velmi soustředit na to, jaký kočárek si vyberete. Kočárek je nutností, bez které se většina maminek neobejde až do doby, než je dítě dostatečně velké. Takový dobrý kočárek by měl být pro dítě bezpečný, a zároveň by to mělo být místo, kam můžete umístit všechny nezbytnosti, které budete vy i vaše miminko potřebovat. Ostatek úložného prostoru a bezpečné, pohodlné sezení nabízí například kočárky Kunert Rotax.

kočárek

Pokud budete kočárek vybírat, nejedná se o nic snadného. Dnešní trh s potřebami pro děti je kočárky téměř přesycen. V nabídce jsou tisíce modelů, které mají nejrůznější ceny, vzhled, funkce, doplňky. Musíte si zodpovědět tedy při výběru na základní otázky, jako kde s ním budete nejčastěji jezdit, jestli se vám do něj vlezou všechny věci, které sebou budete obvykle brát a kolik dětí bude kočárek využívat. To by vám mělo poněkud usnadnit výběr kočárku.

kočárky

Nebojte se si před koupí kočárek vyzkoušet i se všemi jeho funkcemi. Na obrázku může vypadat hezky, ale důležité je i vědět, jak e tlačí, jak se vám brzdí, jak vám padne madlo do ruky a podobně. Tohle vše si vyzkoušíte nejlépe na vlastní kůži.

Kočárků existuje opravdu hodně typů. Jsou třeba kočárky, které jsou vyloženě uzpůsobené na cestování, takže jsou lehké, skladné a dobře se přemisťují. Pak tu máme třeba dvojitý kočárek, ten bude pro vás nezbytností, pokud se vám narodí dvojčátka. Sportovní kočárky jsou uzpůsobeny i do nepříznivých terénů a maminky s nimi mohou provozovat i nějak ty lehké sporty. Plnohodnotné kočárky, v kterých můžete vozit dítě od narození až prakticky do věku batolete, jsou asi nejuniverzálnějším kočárkem vůbec. Jsou sice robustnější, mohutnější, ale vydrží vám delší dobu a porostou spolu s dítětem.