Jak na zdravé zuby

by
Jak na zdravé zuby

Člověk nemusí mít zrovna úsměv jako hollywoodská hvězda, aby se mohl široce usmívat. Skrývat svůj úsměv ale nemusí nikdo, protože každý může mít zuby zdravé. Zářivě bílé zuby nejsou přirozené a přirozená barva našich zubů je světle žlutá. Módní trendy nám udávají, že by zuby měly být bílé, ale měly by být především zdravé. O zdraví svých zubů musí každý pečovat sám, a proto je potřeba dbát na pravidelně a především důkladné čištění vhodnými pomůckami.

bělení zubů

Málokdo má zuby v pořádku
Většina populace má problémy nejen s nadváhou, ale i se zuby. Ač se to na první pohled zdá jako dva rozdílné problémy, opak je pravdou. Nadváha jde ruku v ruce se špatnými zuby, protože obojí je způsobeno špatnými stravovacími návyky a také leností. Nedostatek pohybu sice zubní kazy nezpůsobuje, ale lenost čistit si zuby už kazy způsobuje. Kazy jsou způsobeny nedostatečnou hygienou.

Myslíte si že si je čistíte správně?
Používáte k čištění zubů správný kartáček? Vhodnou zubní pastu? Používáte zubní nit nebo mezizubní kartáčky? Pokud ne, děláte něco špatně, a velmi brzdy to bude vidět i na vašich zubech. Zubní kazy se nejčastěji tvoří v mezizubních prostorách právě kvůli tomu, že si v těchto místech lidé zuby nečistí. Usazuje se zde zubní plak, a výsledkem je zánět dásní a zubu. Pokud člověk ani nechodí na pravidelné prohlídky k zubaři, zubní kaz se projeví klidně až za pár let, ale může být v takovém rozsahu, že zub se už nepodaří zachránit.

zubní hygiena

Prevence je lepší, méně bolestivá a levnější
Není tajemstvím, že v současné době si za zubní péči i přes odvádění zdravotního pojištění platíme nemalé peníze. Materiál i vybavení ordinace je drahé a tak musíme platit peníze navíc. Pokud budete chodit na preventivní prohlídky a na dentální hygienu, nebude vás péče o zuby stát tolik peněz. Dentální hygiena Praha má stále volná místa pro všechny, kteří hledají moderní ordinaci s citlivým přístupem.