3 důvody, díky kterým se ráno nezapomenete napít

by

Možná jste ráno rádi, když na sebe hodíte několik alespoň trochu ladících kousků oblečení, vezmete do ruky tašku a se spěchem odcházíte rychle pryč. Alespoň jednu činnost byste do svého ranního rozvrhu ale ještě vměstnat mohli. Co třeba hned po ránu obohatit své tělo o sklenici vody? Známým faktem je, že voda je součástí prakticky celého těla a podílí se na drtivé většině procesů, které v něm probíhají. Bez vody vaše tělo rozhodně fungovat nebude. Ale proč se jí napít hned ráno, hned poté, co vstanete z teplých peřin a uvědomíte si, že už zase nestíháte? Právě v této chvíli pro vás sklenice vody může být velkým pomocníkem.

Zdravá snídaně

Voda vás totiž může po ránu nastartovat a zbavit ospalosti, takže se vám bude hned vstávat lépe. Voda má také mnoho blahodárných účinků na probuzené tělo. Nejen, že vám pomůže pomocí moči vyplavit z těla hned po ránu toxické látky (což se může hodit v případě, že jste až do brzkých ranních hodin trávili čas ve společnosti alkoholu na bujaré oslavě), ale také se vám stane skvělým pomocníkem v případě, že už zase držíte dietu. Snídaně je totiž důležitá, avšak pokud do sebe ráno naházíte všechno, co ve spižírně najdete, potká vás možná spíše nevolnost, a navíc nic nezhubnete.

Sklenice vody

Voda je ale vynikající prevencí proti přejídání a sklenice na kávu https://www.sklenenyshop.cz/sklenice-na-kavu-a-caj/prostě sklenici vody nenahradí. Káva totiž orgány spíše dehydratuje, zatímco voda se o jejich dostatečnou hydrataci bez problémů postará. Při pití vody dbejte ale na to, aby nebyla ani ledová, ale ani vařící, protože žádný z těchto extrémů vám po ránu nepomůže. Nepijte vodu ani z po okraj naplněného půllitru – v pořádku bude i poloviční dávka tohoto množství. Hydratace vašeho organismu je po ránu důležitou součástí pro správný start do nového dne, a proto na ni rozhodně nezapomínejte. Sami vidíte, že vám může pomoci vyřešit mnohé problémy.