Bude vás o jednoho víc?

by
Bude vás o jednoho víc?


Příchod miminka znamená pro rodiče spoustu starostí, protože musí mít připravené všechny potřebné věci. Hlavně rodiče kteří dosud žádné dítě neměli a bude to tedy jejich první tápou v tom, co bude potřeba. Lidé mají tendence nakupovat všechno co vidí aby jim nic nechybělo a zapomínají na to, že v dnešní době můžou nakupovat téměř pořád. Na internetu je spousta seznamů věcí pro miminko, kterých se ale není potřeba držet. Základem péče o miminko je kvalitní oblečení bez umělých příměsí, kvalitní pleny a spací pytel.

jednorázové pleny

Je dobré mít v záloze krém na opruzeniny, které mohou vzniknout i když používáte nejkvalitnější pleny. Stačí si chvilku nevšimnou že je potřeba dítě přebalit a problém s pokožkou je na světě. Proto je dobré plenku pravidelně kontrolovat zda se nestala nějaká nehoda. Co se týče přebalování, nejlepší je používat látkové pleny – novorozenec má jemnou pokožku, pro kterou jednorázové pleny nejsou nejlepší řešení. Jsou sice cenově dostupné a někteří výrobci nabízí opravdu pleny za pár korun, ale zkusili jste se někdy zamyslet nad tím proč jsou takové pleny tak levné? Jsou plné plastů a chemie, a pro miminka nejsou vhodné.

svrchní kalhotky

Látkové pleny jsou vyrobeny z měkké látky, která neprodyšná a pokožka tak může volně dýchat. Díky tomu se předchází opruzeninám. Látkovou plenu použijete i na utírání čehokoliv i jako přebalovací podložku. Svoje místo v dětské výbavičce rozhodně mají. Pokud se je rozhodnete vyzkoušet, můžete si pořídit látkoví sadu z druhé ruky, která vás vyjde levněji. Nekupujte všechno co ostatní maminky, protože každá matka i dítě mají jiné potřeby. Až v porodnici zjistíte co vám dvěma vyhovuje. Soustřeďte se jen na to aby bylo vaše miminko spokojené. Nepotřebujete hromady hraček ani nejdražší oblečení, protože miminko toho opravdu zpočátku moc nepotřebuje. Myslete na to.